• 1 z 2
 

Jefferson Jean-Claude Mourlevat

 
Když se mladý ježek Jefferson vypraví do svého oblíbeného holičství, aby si dal zarovnat frizúru, netuší, že se jeho život v jediné minutě obrátí vzhůru nohama. To, co zatím znal jen z dobrodružných románů, se stane skutečností. Je nespravedlivě obviněn z vraždy, musí se skrývat a pak pátrat po stopách skutečného viníka, které ho zavedou až do země lidí. Naštěstí má dobré přátele a rozum v hrsti.
V této strhující a zároveň humorné detektivce, kterou oblíbený autor velkých příběhů Jean-Claude Mourlevat věnoval svým dětem, se čtenáři neformálně dozvídají o podivných lidských praktikách, které nejsou ke zvířecímu světu zrovna spravedlivé, o tom, jak mnoho zmůže síla přátelství, i o tom, že nejlíp si poradí ten, kdo je pevně rozhodnut potřít nespravedlnost a má pro strach uděláno! 
Jean-Claude Mourlevat se narodil v roce 1952 v rodině mlynáře v Ambertu v Auvergne. Studoval ve Štrasburku, v Toulouse, v Bonnu a v Paříži, několik let učil němčinu a pak se stal hercem a divadelním režisérem. S němou klaunerií pro jednoho herce nazvanou Guedoulde procestoval Francii a řadu dalších zemí. Od roku 1997 se věnuje psaní. Nejprve psal povídky, první román La Balafre (Šrám) vydal v roce 1998. 
 
Od té doby jeho knihy šťastně přibývají, povzbuzovány čtenáři, kritikou a literárními cenami. U nás se překladům jeho knih pro děti Zimní bitva (Baobab 2008) a Řeka, která teče pozpátku (Baobab, 2016) dostalo velkého čtenářského úspěchu. Jean-Claude Mourlevat má dvě děti a žije s rodinou poblíž Saint-Étienne.
Dostupnost Skladem
Běžná cena 299 Kč
Ušetříte 30 Kč (–10 %)
269 Kč
   
Kategorie 9 - 12 let
 
počet stran 240
rozměr 158x222 mm
vazba brožovaná
EAN 9788075151032